Pomoc w pytaniach i odpowiedziach

 1. Zasada portalu "jakupuje.pl".

  Portal "jakupuje.pl" przeznaczony jest do uzyskania przez Kupujących, możliwie najniższej ceny dostępnej na rynku, za wskazany przez siebie produkt. Uruchamiając aukcję każde zapytanie rozesłane jest do potencjalnych sprzedawców, którzy mogą licytować „do dołu” cenę za którą są gotowi sprzedać wskazany towar. To odwrotność typowych portali aukcyjnych.

 2. Dlaczego warto korzystać przy zakupach z portalu "jakupuje.pl"?

  Najważniejszy powód to możliwe najniższa cena którą można uzyskać za dany towar. Niech sprzedawcy się licytują-widząc obowiązującą najniższą cenę. Nie wiedząc kto ile oferuje nie mogą też się pomiędzy sobą kontaktować próbując ustalać ceny. Dzięki portalowi masz dużo większe szanse na osiągnięcie maksymalnie niskiej ceny za potrzebny towar. Masz też pewność że kryterium zamawianych towarów Twojej firmy to ich cena, a nie znajomość sprzedawców z Twoimi pracownikami. Twoje zamówienie może trafić do sprzedawców z innej części Polski, którzy oferować mogą dużo lepsze ceny niż Twoi dotychczasowi odbiorcy. Ustalając maksymalną cenę którą możesz za dane towar zapłacić masz też pewność że nikt nie sprzeda Ci towaru powyżej jego realnej ceny. Od wybranej przez Ciebie wersji zamówienia zależeć będzie ilu sprzedawców otrzyma informacje o uruchomionej przez Ciebie aukcji. Jeśli jesteś sprzedawcą to masz możliwość dotarcia do nieograniczonej liczby kupujących zupełnie za darmo. Nie musisz inwestować w lokal, reklamę, dotarcie do klientów, czy wypełnianie długich, oficjalnych zapytań ofertowych. Dostaniesz te wszystkie informacje nie odchodząc od komputera. Wystarczy że po otrzymaniu maila zalogujesz się na stronie i zaproponujesz swoją cenę za wskazany towar. Możesz zarówno od razu złożyć najkorzystniejszą swoją ofertę, jak i śledzić przebieg aukcji „przebijając” cenę. Twoja cena musi być niższa od wskazanej przez kupującego, lub od obecnie obowiązującej.

 3. Koszt aukcji.

  Obecnie wszystkie aukcje są bezpłatne.

 4. Jak ustalić cenę

  Przy założeniu nowej aukcji należy podać maksymalną cenę którą jesteś gotów zapłacić za swoje zamówienie. Najlepiej jeśli będzie to cena albo z pobliskiego sklepu, albo ostatnia cena którą zapłaciłeś za ten sam towar. Sprzedający musi podać cenę niższą od Twojego wskazania, lub od ceny innego sprzedawcy. Będziesz miał więc pewność że nie przepłacasz za zamówiony towar. Jako zamawiający musisz się liczyć że mogą dojść koszty związane z przesyłką. Dlatego określ przy uruchomieniu aukcji, czy chcesz odebrać towar na swój koszt, czy koszt ten ma ponieść sprzedający- doliczy on go wtedy do ceny towaru, czy też ile jesteś w stanie zapłacić za przesyłkę. Nie będziesz już musiał płacić zawyżonych

 5. Skąd sprzedawcy będą wiedzieli o nowej aukcji?

  Do sprzedawców z danej grupy towarowej trafi zaraz po uruchomieniu aukcji e-mail z informacją o nowej aukcji i z linkiem do niej. Ważne więc by dobrze została wybrana grupa zamówienia. Sprzedawcy nie będą musieli śledzić zmian na portalu. Także do Ciebie trafi e-mail z informacją do ilu sprzedawców Twoja aukcja trafiła.

 6. Ile towarów można umieścić na jednej aukcji?

  Na jednej aukcji można umieścić praktycznie wszystkie potrzebne towary z danej grupy towarowej. Najlepiej jest w takim wypadku podłączyć do aukcji arkusz kalkulacyjny z wpisanymi produktami, aby sprzedawca łatwiej mógł podsumować ceny i by mógł licytować Twoje zamówienie. Możesz także dołączyć zdjęcia produktu, ich specyfikację czy inne istotne informacje.

 7. Czas trwania aukcji

  Sam ustalasz ile ma trwać aukcja. Minimalny jej czas to 2 godziny. Nigdzie szybciej nie przekonasz się czy osiągnąłeś najlepszą cenę na rynku. Nikt też nie zarzuci Ci że nie sprawdziłeś cen na rynku.

 8. Ilu jest sprzedawców?

  Każdy sprzedawca może być także Kupującym w innych grupach towarowych.

 9. Zakończenie aukcji

  Po zakończeniu aukcji zarówno kupujący jak i sprzedający niezwłocznie dostaną e-mail z podstawowymi informacjami o kontrahencie. Sfinalizowanie transakcji nastąpi pomiędzy oboma kontrahentami. Portal „jakupuje.pl” jest platformą do nawiązania współpracy pomiędzy zainteresowanymi stronami.